Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook
Instagram


A jestli se s námi chcete spojit, třeba na domluvu koncertu, piště tady:
info@nesnasimLISTOPAD.cz 


Zkoušeli jste někdy o sobě napsat odstavec bez toho, aby vyzněl jako naprostá snůška blábolů, nebo ještě hůř, naprosto nabubřelá snůška blábolů? Jasně, můžu říct, že za nás nechám mluvit hudbu, jenže to už jsem zase zpátky u té nabubřelosti.

Říkáme si Listopad. Když jsme na jaře roku 2019 dávali dohromady kapelu, nám přišlo, že má ten název něco do sebe. I když je to pěkně pitomej měsíc. Kdo by ale řešil na jaře nějaký podzimní detaily jako je zima a tma, že jo?
Jenže to už odbíhám od tématu. Zkrátka bylo jaro, zrovna jsme dohráli tehdy poslední plánovaný koncert s naší punk-rockovou kapelou pro zhruba šest lidí, kterým byla nějaká muzika vlastně úplně fuk, odtáhli půl tuny vybavení čítající přerostlá komba a neskladnou hromadu bubnů zpátky domů do Prahy a řekli si, jaká by to byla krása, vyrazit na příští akce pro změnu zase jenom se španělkama na zádech, šumivým osvěžením v ruce a s vizí našimi rytmy roztančených Španělek. Chvíli jsme zasněně hledali do dáli a pak nám to došlo: Vždyť přece můžeme!

A tak nějak vzniklo naše uskupení, které nás nepřestává naplňovat radostí, melancholickým textům navzdory. S nově nabytou lehkostí jsme začali vymetat koncerty od festivalů, přes otevřené mikrofóny, do klubů a postupně vybrušovali náš styl i prezentaci. Jak šel čas, jsme otestovali spoustu zvukových experimentů ve smyslu jaké elektronické nakopávače je schopna akustická kytara snést, než exploduje v záplavu třísek nadobro oslepující publikum. Ehm, tuhle informaci jsem měl asi nechat spíše pro sebe.

Další velký milník pro naší kapelu přišel v roce 2021, kdy jsme se vydali do tajemného předšumaví nahrát naše první studiové album. Po měsících zkoušení a úprav demo snímků i našich nervů, jsme narvali kufr auta kytarami, cajonem, basou, spacími pytli a syntetizátorem a navštívili studio ExAvik, kde pod taktovkou legendárního Pavla Broma vznikl libozvučný výsledek naší vize, který jsme pojmenovali pragmaticky Listopad. To abychom si ušetřili nutnost vymýšlet další názvy. Nikdo nevymýšlí rád názvy, no jen si to zkuste sami.

Tolik ke stručné historii kapely, blábolení a nabubřelosti. Těšíme se na viděnou na koncertech! A kupte si trička 🙂


LISTOPAD
Honza Strouhal – kytara, zpěv
Petr Čech – kytara, zpěv